Rodzaje ładunków – FTL, PTL i LTL

Pełne obciążenie ciężarówki – FTL –  pełny załadunek auta od jednego Klienta

Aby zrozumieć różnicę między PTL i LTL, pomocne może być zapoznanie się z terminem FTL, który po prostu odnosi się do pełnego ładunku ciężarówki. Pojęcie FTL jest stosowane, gdy ciężarówka jest dedykowana do jednej przesyłki, która wykorzystuje całą powierzchnię załadunkową.

Koszt transportu jest droższy, ponieważ ciężarówka zostanie przejęta przez tego przewoźnika na czas wysyłki. Oczywiście ten rodzaj transportu jest bardziej wydajny, ponieważ na trasie nie ma innych odbiorów.

LTL – Ładunek mniejszy, niż ciężarówka –  zazwyczaj parę mniejszych ładunków na aucie

W przypadku gdy mamy wiele mniejszych przesyłek, które nie wypełniają jednego auta, z rozwiązaniem przychodzi LTL.  To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które mają regularne potrzeby transportowe.  Nasz zespół PM Logistyka specjalizuje się w łączeniu wielu przesyłek drobnicowych w jedną przyczepę, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze i czas naszych klientów.

Transport drobnicowy, bardzo często nie wykorzystuje w pełni tzw. możliwości ładunkowych pojazdu. Pamiętajmy, iż  dobry logistyk będzie w stanie tak zaplanować dostawy, iż ładowność będzie bliska maksymalnemu wypełnieniu.

PTL – częściowe obciążenie ciężarówką – wersja pomiędzy FTL a LTL. Duży ładunek, ale brakuje do pełnego wypełnienia.

PTL ładunek pozostaje na tej samej ciężarówce, ale inny ładunek jest dodawany do ciężarówki. Tak więc w przypadku PTL obsługa frachtu jest mniejsza. Ceny są oparte na ilości miejsca, jakie ładunek zajmuje na ciężarówce.  W przypadku LTL i PTL wadą jest to, że dostarczenie przedmiotów z punktu A do punktu B może zająć więcej czasu, ponieważ każda ciężarówka musi po drodze zatrzymywać się wielokrotnie.

Podsumowując!

Bez względu na to czy nasza firma ma regularne stałe i duże wysyłki, czy też nazwijmy je bardziej okazjonalne, to warto zaprzyjaźnić się z firmą spedycyjną.

Spedytorzy, przede wszystkim mają narzędzia do pracy. Znają przewoźników, mają wiedzę na temat warunków i możliwych komplikacji w trakcie trasy.

PM Logistyka to partner na drodze do Twojego sukcesu!

W zależności od Twojej lokalizacji i regularnych potrzeb wysyłkowych, jedna z trzech opcji może być dla Ciebie lepsza.

Skontaktuj się z nami lub zadzwoń pod numer  +48 12 444 67 15, aby otrzymać szybką wycenę.

Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu usprawnienia przeglądania.