NARZĘDZIA DO PRACY

Dla spedytora
giełdy

ACTIVE DRIVER FEEDBACK – to kontakt w czasie rzeczywistym. Idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy w razie problemu na trasie szybko skontaktują się ze spedytorem.

Na uwagę zasługuje także program FIRETMS-A, programu do zarządzania transportem i spedycją. Program ten posiada mnóstwo przydatnych funkcji w pracy spedytora. Pozwala m.in. na kontrolę wydatków dzięki rozbudowanej opcji raportowania.

Następną kwestią, jaką należy poruszyć w ramach prowadzenia firmy transportowej to wymiana dokumentów, czyli płynny bezpieczny przepływ dokumentów pomiędzy kontrahentami.

COMARCH EDI NETWORK – to system, który oferuje klientom “szybkie i bezpieczne przesyłanie danych całym świecie”. A ponadto “gwarantuje automatyzację procesów w całym łańcuchu dostaw począwszy od zamówienia, przez odbiór towarów i dostawę, po fakturowanie i płatność”. Korzystając z EDI, w prosty sposób można np. eksportować faktury.

Wreszcie GOODLOADING – inteligentny planer ładunków, ułatwia planowanie procesu układania ładunku, tak aby można było w pełni wykorzystać możliwości pojazdu. Optymalne wykorzystanie przestrzeni w samochodzie ciężarowym lub na przyczepie może przynieść korzyści finansowe. Pozwala obniżyć koszty transportu i efektywniej zarządzać flotą.

 

Przegląd Internetu

GIEŁDY mogą mieć charakter globalny albo regionalny. Najbardziej zainteresowane wirtualnymi rynkami  są wielkie firmy. Dzięki możliwości negocjacji na giełdziarze z tysiącami dostawców oferujących swoje towary, można uzyskać dobrą cenę  w stosunkowo niedługim czasie. Uważa się, że giełdy wywrą w Internecie głęboki wpływ na proces produkcyjny i system dystrybucji.

Sprzyjają efektywnym sposobom prowadzenia działalności gospodarczej. Giełdy w Internecie są swoistymi ,aukcjami” zapytań ofertowych, zamówień na towary oraz wspólne korzystanie z logistyki.

Najważniejsze giełdy transportowe w Polsce:

W pracy spedytor musi dbać o jak najlepszą organizację przewozu ładunku. Organizuje trasę  samochodu dostawczego, koordynuje realizację zlecenia. Jego praca wymaga głównie dużego zasobu wiedzy, ale także umiejętności planowania i przewidywania potencjalnych zagrożeń.

Świetnym narzędziem do tego będzie WEBFLEET.

WEBFLEET – w szybkim tempie przekazuje informacje o stanie floty a także pracy kierowców. System w transparentny sposób zarządza również ewidencję czasu pracy kierowców.

  • Optymalizacja procesów
  • Monitoring pojazdów
  • Rzetelne informacje dla klientów

GPS –  śledzi i monitoruje natężenie korków na trasie. TomTom LINK  takie parametry jak: przyspieszanie i gwałtowne ruchy pojazdu. Zmierzy bieżącą prędkość i czas pracy na biegu jałowym. Dzięki czemu możemy przeprowadzić audyt pracy kierowcy.

Jeśli już jesteśmy przy pracy kierowcy, to należy wspomnieć także o komunikacji miedzy nim a bazą.

Optymalne planowanie przestrzeni ładunkowej
Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu usprawnienia przeglądania.